Automatyczny odczyt dokumentów

W naszej ofercie znajduje się również rozwiązanie do automatyzacji obiegu dokumentów finansowych i nie tylko każdej firmy oraz dedykowane rozwiązanie dla biur rachunkowych.
Wielofunkcyjna platforma dla biura rachunkowego i klientów.

SaldeoSMART to nowoczesna platforma dla księgowych w biurach rachunkowych, która umożliwia odczytywanie danych z faktur wraz z elektronicznym obiegiem dokumentów. To także narzędzie dla przedsiębiorców do komunikacji z księgowością, wystawiania faktur i kontroli płatności. Dzięki SaldeoSMART zyskujesz czas, eliminujesz błędy, poprawiasz jakość pracy księgowego.

SaldeoSMART posiada wiele pakietów usprawniających pracę firmy:

  • pakiet zarządzania biuremmożesz przydzielać zadania do pracowników biura, tworzyć zadania cykliczne a także monitorować czasy pracy i wysyłać zapytania do klientów.
  • odczytywanie dokumentów – aplikacja odczytuje skanowane dokumenty i automatycznie uzupełnia informacje z faktury. Pozwala to na wyeksportowanie ich do pliku i import w programie księgowym, jakiego używasz w swoim biurze.

NOWOŚĆ!

Teraz dostępne również odczytywanie wyciągów bankowych z formatu PDF oraz odczytywanie pozycji towarowych z faktur.

Skanowanie dokumentów i odczytywanie w SaldeoSMART
Weryfikacja i kategoryzacja odczytanych dokumentów
 

Eksport dokumentów do programu księgowego lub JPK
 

Plik z fakturami w PDF wygenerowanymi z programu do fakturowania lub magazynowego dodajesz do aplikacji.
Jeśli faktury otrzymujesz w wersji papierowej, nie musisz skanować każdej z nich pojedynczo. Za pomocą skanera z automatycznym podajnikiem skanujesz paczkę dokumentów do jednego pliku.

SaldeoSMART podzieli plik na pojedyncze faktury i odczyta z nich dane: kontrahenta, numer, daty (wystawienia, zakończenia dostawy/wykonania usługi, termin płatności), pozycje towarowe oraz kwoty (netto, brutto i VAT w rozbiciu na stawki). Przy każdym dokumencie pojawia się informacja o ilości rozpoznanych danych.

Dzięki łatwemu w obsłudze podglądowi dokumentu można szybko nadać dokumentom kategorie, zgodnie z późniejszą zasadą ich księgowania w programie księgowym. Nie trzeba sięgać po papierowe faktury – ich podgląd jest widoczny na monitorze. Dodatkowo aplikacja SaldeoPULPIT umożliwia szybki podglądu dokumentu bezpośrednio/ pośrednio z poziomu programu księgowego, zgodnie z możliwościami technicznymi danego programu.

Z SaldeoSMART pobierany jest plik do importu – zgodny z programem księgowym, na którym pracuje księgowy. Dzięki schematom importu dostosowanym do nadanych wcześniej kategorii dokumentów, proces importu jest szybki i skuteczny, a dla części programów dostępne są dodatki integracyjne, które optymalizują proces importu i wymiany danych. SaldeoSMART umożliwia także eksport dokumentów wraz z pozycjami z faktury do pliku JPK (Jednolity Plik Kontrolny) oraz eksport wyciągów bankowych.

Obieg dokumentów

Opcja dla wymagających. Stwórz indywidualny obieg dokumentów we współpracy ze swoim Klientem. Nadaj właściwy kierunek dokumentom Twoich Klientów i zyskaj przewagę konkurencyjną na rynku. Elektroniczny obieg dokumentów w biurze rachunkowym to rozwiązanie także dla Twojego biura.

Komunikacja z klientem

Platforma do komunikacji Biura Rachunkowego i jego Klientów z programem do wystawiania faktur, funkcją automatycznego przesyłania rozliczeń księgowych oraz opcją prowadzenia KASY (KP, KW, Raporty Kasowe). To rozwiązanie dla Biura Rachunkowego, które chce ułatwić swoją pracę i zyskać pozycję lidera na rynku usług księgowych.

Zaliczki

Sprawne rozliczanie zaliczek pracowniczych dla Klientów Twojego biura.

Funkcja przeznaczona przede wszystkim dla firm, które mają wielu pracowników pobierających zaliczki lub których pracownicy pracują zdalnie. Umożliwia kontrolowanie wydawanych pracownikom kwot zaliczek (na jaką wartość i kiedy) oraz przypisywanie poszczególnych wydatków przez pracowników do ich zaliczek. W każdym momencie można również wygenerować szybkie podsumowanie z rozliczeniem wszystkich zaliczek i wydatków dla każdego pracownika.

Jak to działa?

Stwórz listę pracownikóww firmie, którym wydawane są zaliczki

Dodaj zaliczkę dla pracownika (wartość zaliczki, data i forma płatności)

Pracownik wprowadza wydatki w ramach swojego konta dostępowego

Pobieraj rozliczenie zaliczek dla pracowników i wydatków w formie PDF
PANEL PRACOWNIKA

Korzyści

Proste i szybkie zarządzanie wydawanymi zaliczkami

  • managerowie w Twojej firmie zawsze mogą sprawdzić kto i kiedy otrzymał zaliczkę oraz w jakiej kwocie
  • Dokładna kontrola stanu wykorzystania zaliczek wydanych pracownikom
  • bez problemu powiążesz zaliczki z wydatkami, które są do nich przypisane
  • Proste i intuicyjne narzędzie dla każdego pracownika Twojej firmy
  • pilnuje poprawności wprowadzanych danych, eliminuje możliwość zmiany danych przez nieuprawnione osoby

Biuro Rachunkowe

Nie trać czasu na wpisywanie faktur.

Klient wystawia faktury w SaldeoSMART, co umożliwia ich zaimportowanie bezpośrednio do programu księgowego. SaldeoSMART współpracuje z ponad 20 programami księgowymi.
Zobacz dostępne integracje

Zbierz dokumenty w jednym miejscu

Klient wystawia faktury, ale może także załączać skany dokumentów księgowych. W ten sposób powstaje baza dokumentów klienta, do której dostęp ma on i biuro rachunkowe. Wszystkie dokumenty znajdują się w jednym miejscu i są dostępne 24h/ dobę.
Bezpieczeństwo i poufność danych zapewnia szyfr SSL, co sprawia, że elektroniczne archiwum dokumentów jest najlepszym miejscem dla danych klienta.

Zdobądź nowych klientów

Biuro korzystające z SaldeoSMART jest zawsze jeden krok przed konkurencją, ponieważ daje klientom dodatkowe narzędzie. Program do wystawiania faktur w ofercie to dodatkowa usługa dla klientów. Aplikacja zmniejsza także ilość pracy biura, ponieważ pilnuje poprawności wystawianych faktur. SaldeoSMART to prawdziwy as w rękawie.

Zadbaj o wizerunek swojego biura

SaldeoSMART umożliwia obsługę klientów i oferowanie usług księgowych drogą internetową. W ten sposób jest bardziej dostępne i nowoczesne, jednocześnie zwiększając swój prestiż. Funkcjonowanie w sieci zwiększa bazę potencjalnych klientów i pozwala na zdobywanie nowych.

Korzystaj z łatwości obsługi

Program SaldeoSMART jest wyjątkowo prosty w obsłudze. Wszystko czego potrzebujesz to komputer z dostępem do Internetu. Intuicyjny interfejs pozwala na natychmiastowe przejście do szybszej i prostszej pracy.
Klient może korzystać z programu także bezpośrednio ze strony Twojego biura rachunkowego, co jest dużym ułatwieniem dla obu stron.

Klient Biura

Program do wystawiania faktur i bezpieczne archiwum dokumentów 24h/dobę

Klient ma możliwość wystawiania wielu rodzajów faktur (VAT, zaliczek, korekt) i wysłania ich mailem bezpośrednio do kontrahenta. Wystawianie faktur posiada funkcję szybkich płatności, czyli bezpieczne i wygodne przelewy online, dzięki którym odbiorca faktury może błyskawicznie opłacić otrzymaną fakturę. Dodatkowo archiwum dokumentów ze skanami zawsze jest pod ręką, a w wyszukiwarce ich odnalezienie jest niezwykle proste.

Historia rozliczeń księgowych online

Biuro rachunkowe przesyła przez SaldeoSMART rozliczenie każdego miesiąca. Dzięki temu tworzy się historia wyników firmy, należnych podatków oraz składek ZUS. Rozliczenie prezentowane jest także na graficznych wykresach, które ułatwiają analizę. SaldeoSMART pozwala na kontrolę płatności podatków i składek ZUS, a dzięki automatycznym przypomnieniom na maila lub komunikatach push, Klient nie spóźni się z wymaganymi płatnościami.

Przepływ dokumentów bezpośrednio do biura

Zamiast tracić czas na dostarczanie i odbieranie potrzebnych dokumentów z biura można automatycznie – a więc szybko i łatwo – przesyłać je między sobą za pomocą systemu. Przekazywanie dokumentów przez SaldeoSMART jest znacznie bezpieczniejsze niż klasyczną drogą mailową.

Baza dokumentów kadrowych – e-teczki pracownicze

W SaldeoSMART jest wydzielona przestrzeń na dokumenty dotyczące akt osobowych pracowników (umowy, aktualne zaświadczenia, wnioski urlopowe czy badania) z podziałem na Teczki A, B, C i D. Biuro rachunkowe może załączać dla pracowników przygotowane listy płac czy inne dokumenty. Dzięki temu są pod ręką 24h/dobę.

Bieżący bilans zysków i strat

System, w oparciu o faktury sprzedażowe i kosztowe, na bieżąco prezentuje Klientowi szacunkowy wynik jego firmy w danym miesiącu. Dzięki temu, w każdym momencie miesiąca ma wgląd w zyskowność firmy.

Jeśli jesteś zainteresowany niezawodnym rozwiązaniem, skontaktuj się z nami. Nasz inżynier dopasuje ofertę do Państwa biznesu.

 

Na co warto zwrócić uwagę, wybierając program księgowy?

Obowiązujące obecnie przepisy prawne zobowiązują nawet najmniejszych przedsiębiorców do prowadzenia księgowości. Wbrew pozorom im mniejsza działalność, tym bardziej czasochłonna oraz kosztowna może być obsługa rachunków. Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań automatyzujących oraz digitalizujących procesy związane z zarządzaniem danymi finansowo-księgowymi. Dobranie odpowiedniego narzędzia umożliwia optymalizację kosztów oraz zredukowanie ilości błędów spowodowanych przetwarzaniem papierowych dokumentów.

Jakie cechy powinien posiadać dobry program księgowy?

Dla wielu przedsiębiorców najważniejsza jest możliwość integracji z innymi narzędziami. Niedopasowane generyczne narzędzia potrafią generować dodatkowe koszty związane z potrzebą ręcznego przerzucania danych z jednego systemu do innego. Import oraz eksport danych księgowo-finansowych w docelowo potrzebnym formacie umożliwia skrócenie czasu potrzebnego na obsługę rachunków.

Bardzo istotne jest także bezpieczeństwo danych. Warszawa oraz pozostałe miasta w kraju są regularnie targetowane przez cyberprzestępców szukających łatwego celu przy pomocy phishingu. Program księgowy powinien zabezpieczać wszystkie poufne dane dzięki odpowiedniemu szyfrowaniu. Dokumenty takie powinny być archiwizowane w ramach jednego systemu. Zmniejsza to ryzyko wycieku danych oraz umożliwia dostęp do nich w czasie rzeczywistym jedynie upoważnionym do tego osobom.

Dopasowany program księgowy to narzędzie, które umożliwia zredukowanie liczby błędów popełnianych w rozliczeniach oraz zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia nadużyć ze strony pracowników. Automatyzacja procesów związanych z przetwarzaniem danych z faktur zakupu czy sprzedaży pozwala znacznie przyśpieszyć procesy rozliczania płatności, a nawet wypłacania zaliczek pracownikom.

Brak nowoczesnego rozwiązania może wpłynąć negatywnie na wizerunek firmy w oczach klientów oraz partnerów handlowych. Nieprawidłowości, nieścisłości oraz nieumyślne pomyłki mogą być bardzo kosztowne. Warto zdecydować się także na program posiadający intuicyjny interfejs oraz możliwość automatycznego wysyłania przypomnień i dokumentów drogą mailową.